Aromaterapia jest jedną z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej. Opiera się ona na oddziaływaniu na nasz organizm pachnących, naturalnych olejków eterycznych pochodzących z roślin.

Jest czystą
w pełni naturalną metodą łagodzenia lub usuwania wielu dolegliwości poprzez wprowadzanie do organizmu substancji eterycznych bez chemicznych dodatków. Można to osiągnąć z pomocą masażu, inhalacji lub kapieli.

Siły uzdrawiające w aromaterapii to siły przyrody, takie jakimi stworzyła je natura. Znany od dawna w psychologii i fizjologii wpływ zapachu na stan psychiczny i fizyczny pacjenta łączy się w aromaterapii z uzdrawiającymi właściwościami olejków eterycznych. Bardzo często stosuje się oleje eteryczne wraz z innymi metodami medycyny alternatywnej takimi jak masaże (chiński, relaksujący, refleksyjny) leczeniem przez dotyk, akupresurą czy bioenergoterapią. Oleje eteryczne wspomagają te metody.

Aromaterapia skutecznie
wspomaga leczenie infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybicznych, jednak najlepsze wyniki osiąga się przy usuwaniu napieć psychicznych, zmęczenia, depresji i bezsenności. Wspomaga również nasze zmagania z celulitem.

Aromaterapia jest
bezpieczną i coraz bardziej powszechną metoda leczenia niekonwencjonalnego.

Zapraszam na masaże i zabiegi aromaterapeutyczne.
Copyright Insolita © 2008
HomeLomi Lomi NuiAromaterapiaMasaż ciążowySKLEPOfertaWrażeniaO mnieKontaktLinki |